Підживлення хвойних дерев
У природних умовах ґрунт постійно поповнюється поживними елементами за рахунок органічних речовин, що розкладаються. У садах ми зазвичай не залишаємо відмерлі частини рослин з естетичних міркувань і через побоювання розвитку хвороб. Тому необхідно збагатити ґрунт відсутніми поживними речовинами.
Нестача поживних речовин у хвойних рослин проявляється, серед іншого, знебарвленням хвої, плямистістю, пожовтінням і навіть загибеллю цілих рослин. Використовуючи добрива, адаптовані до потреб хвойних рослин, ми можемо усунути симптоми хвороби та відновити здоров'я рослин. Хвойні підживлюють три-чотири рази за період вегетації - з березня по жовтень. Важливо пам'ятати, що потреби хвойних дерев у добривах змінюються від сезону до сезону.
Підживлення молодих хвойних дерев
На ранніх стадіях розвитку рослини мають найбільшу потребу у фосфорі, необхідному для побудови тканин. Також вони потребують калію - правильна кількість цього елементу підвищує стійкість рослин до посухи. Ще одним дуже важливим компонентом є азот, який має найсуттєвіший вплив на ріст і збільшення маси рослин.
Підживлення - навесні та влітку
Зміцнюючі добрива для хвойних
Весняне підживлення має на меті забезпечити рослину великою дозою азоту. Після зими, коли ґрунт був промерзлий, рослини не мали змоги поглинати воду, тому їм для регулювання водного балансу потрібна велика кількість калію.
Залежно від виду використовуваних добрив, весняно-літнє підживлення проводять 2-3 рази з березня до кінця липня.
Добрива для хвойних дерев дуже різноманітні з точки зору використання, завдяки чому ми можемо підібрати те добриво, яке нам найбільш комфортно. Однак варто дотримуватися загального правила, що:
- рекомендуються розсипні добрива для вирощування рослин у ґрунті
- рідкі, гелеподібні та поливні добрива ідеально підходять для рослин, що вирощуються в контейнерах.
Серед багатьох видів добрив ви знайдете: рідке добриво для хвойних рослин, добриво у формі гелю, кристалорозчинне добриво для туї та інших хвойних рослин та гранульоване добриво для хвойних рослин.
Поживні речовини, що містяться в добривах, поступово вивільняються в ґрунт під впливом природних факторів навколишнього середовища. Спеціальна формула добрив забезпечує вивільнення саме тієї кількості поживних речовин, яка необхідна рослині. Це зменшує ризик надмірного живлення. Добрива довготривалої дії вносити 1-2 рази за сезон.
Підживлення хвойних з бурою хвоєю
Ранньою весною можна спостерігати побуріння хвої. Якщо немає інших тривожних симптомів (наприклад, в'янення стебла, грибкових захворювань), побуріння є ознакою дефіциту поживних речовин - в основному калію і магнію. Ці недоліки слід усунути за допомогою добрива для побуріння хвої. Систематичне внесення добрива відновлює правильне забарвлення хвої.
Цікавий факт: деякі сорти мають характерне знебарвлення, яке досягається шляхом селекції. Зміна кольору не є наслідком дефіциту поживних речовин, а природною особливістю.
Як приклад, наведено сосну 'Oculus draconis', яка має декоративну крапчастість. Існує ще багато таких сортів зі специфічним забарвленням, наприклад: гігантський вічнозелений 'Zebrina', кипарисовик солодкий 'Gold Dust' або ялівець лускатий 'Floreant'.
Підживлення хвойних рослин, які потребують кислого субстрату
Ми можемо перевірити реакцію ґрунту за допомогою електронного кислотоміра або дуже простого у використанні кислотоміра, що складається з рідини Хелліга і керамічної пластини (візьміть зразок ґрунту і залийте його рідиною, а потім порівняйте колір рідини зі шкалою, що додається).
Більшість хвойних рослин не переносять лужного субстрату. Виняток становлять: тиси, ялини сербські, сосни звичайні, сосни карликові та модрини.
Реакцію субстрату можна зменшити за допомогою підкислюючого добрива. Більш лужної реакції можна досягти за допомогою вапна-розкислювача ґрунту. При внесенні вапна не забувайте, що потрібно залишати 2-місячний інтервал між вапнуванням і внесенням добрив! В іншому випадку компоненти добрив і вапна вступають в реакцію і утворюють сполуки, неприємні для рослин.
Підживлення хвойних восени
Восени всі рослини повинні готуватися до зимового спокою. Починаючи з серпня, ми уникаємо використання добрив з великою кількістю азоту (стимулює ріст). Замість цього використовуйте спеціальні осінні добрива для хвойних, багаті на калій, магній та сірку.
Підживлення ґрунту магнієм запобігає побурінню хвої за зиму і знімає стрес, викликаний посухою і низькими температурами.
Хороший запас сірки і калію також допоможе рослинам краще витримати нестачу води в ґрунті в зимовий період. Серед добрив, які готують хвойні до зими, ми можемо обрати Agrecol в гранульованому або кристалічному вигляді.