Як удобрювати туї?
Найпопулярнішими видами є туя західна та туя велетенська. Їх популярність визначається привабливим зовнішнім виглядом і широким асортиментом сортів. У наших садах можна зустріти і кипариси, але вони більш чутливі до посухи, морозів та забруднення повітря, ніж вічнозелені рослини.
Тому слід пам'ятати про правильне підживлення туй та кипарисів, адже це зробить рослини здоровішими, стійкішими до стресових факторів та збереже правильне забарвлення.
Туї в землі- підживлення
Більшість декоративних рослин удобрюють два-три рази на рік. З туями не інакше!
Весняне підживлення
Перше внесення добрив проводиться навесні відразу після початку вегетації. Це забезпечує рослини азотом (N), необхідним для формування зеленої маси та утворення молодих пагонів. Добрива, що застосовують навесні, також містять фосфор (Р) і високі дози калію (К). Ці поживні речовини забезпечують твердість і стійкість хвої та луски, а також допомагають вічнозеленим рослинам формувати здорову кореневу систему.
Ми можемо використовувати багатокомпонентні добрива для посипання та капсульовані добрива тривалої дії.
Добрива для туї та кипарисів
Кристалічне добриво Agrecol TUJE
Розсипне добриво Agrecol для туй та кипарисів
Добрива довгострокової дії для туйок і кипарисів:
Добриво Agrecol Plantacote 180 днів для хвойних рослин
Добриво для хвойних 100-денне Agrecol
Літнє внесення добрив
Час наступного підживлення туї залежить від типу добрива, яке ми вносили навесні. Розсипні добрива вносяться приблизно через 2 місяці після весняного внесення добрив. Якщо Ви використовували добрива тривалої дії, то літнє підживлення можна не проводити.
Не забудьте внести весняно-літні добрива не пізніше середини липня.
Осіннє внесення добрив
Починаючи з серпня, ми вже вносимо осінні добрива. Вони не містять азоту, тому не стимулюють ріст, а допомагають рослині увійти в зимовий спокій. Натомість вони містять калій (К), який відповідає за дерев'янистість пагонів та морозостійкість тканин, а також за правильний водний режим рослин (робить їх стійкими до періодичної нестачі води та низьких температур). В складі осіннього добрива Agrecol для хвойних також містить магній (Mg), який підвищує стійкість рослин до перепадів температур, та сірку (S), яка підвищує стійкість до грибкових та бактеріальних захворювань.
Туї контейнерного вирощування – підживлення
Хвойні рослини, які вирощуються в контейнерах (горщиках, ящиках), потребують дещо іншого удобрення, ніж хвойні рослини в ґрунті. Поживні речовини в контейнерах швидко використовуються рослинами, тому підживлення слід проводити кожні два-три тижні під час поливу. При цьому ми обираємо рідкі, гелеві або кристалічні добрива для розчинення у воді.
Для контейнерного вирощування туй та кипарисів можемо використовувати:
Agrecol Мінеральний гель для хвойних рослин
Органо-мінеральне добриво Agrecol для декоративних дерев та кущів
Кристалічне добриво Agrecol для туй
Побуріння хвої туї
Чому буріють туї і кипариси? Це може бути викликано трьома факторами:
виникнення захворювання (наприклад, фітофтори)
Шкідники (наприклад, павутинний кліщ)
дефіцит поживних речовин
Хвороби та шкідники туї необхідно контролювати за допомогою засобів захисту рослин, але дефіцит поживних речовин можна легко усунути відповідним внесенням добрив.
Переконайтесь, що добрива проти побуріння хвої містять магній (Mg) та залізо (Fe), оскільки саме дефіцит цих компонентів призводить до виникнення хлорозу хвої та лусочок.
Добрива проти побуріння хвої не містять азоту, тому їх можна використовувати в міру необхідності протягом усього садівничого сезону.
- Квадратні горщики для рослин від «Новосад»Квадратні пластикові горщики можуть бути відповідним вибором для багатьох видів культурних рослин. Їх великою перевагою є конструкція, яка допомагає економити простір, необхідний для вирощування, і довговічність, яка дозволяє використовувати їх тривалий час. Вони підходять для вирощування квітів, декоративних кущів і навіть овочів і фруктів.Повна версія статті
- Високі квадратні горщики польського виробникаВисокі квадратні горщики відповідають вимогам рослин з довгою стрижневою кореневою системою. Їх глибина адаптована для вирощування троянд і деяких видів декоративних кущів і хвойних дерев. Вони характеризуються винятково сприятливим співвідношенням потужності до займаної площі, що особливо важливо у випадку вирощування в розсадниках.Повна версія статті